Sponsor

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

recent

Τα τηλέφωνα των μελών της ΚΕΔ πήραν "φωτιά" αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. Ήθελαν να ανταλλάξουν απόψεις περί της διαιτησίας των Σχινά, Καρακατσούνη και Μάνου αλλά και του επίμαχου σφυρίγματος από πλευράς του Βολιώτη ρέφερι. Για να μην τα πολυλογούμε...
το φάουλ του Μάντζαρη ένα λεπτό πριν το τέλος του ματς θεωρείται μια αμφισβητούμενη φάση και ήταν στην κρίση του ρέφερι αν θα τη σφυρίξει ή όχι.

Ήταν αρκετά καλή η διαιτησίας σε ένα δύσκολο παιχνίδι, με πολλές επαφές.

Στο σύνολό της είχε ομοιομορφία στα κριτήρια των σφυριγμάτων.

Σίγουρα έγιναν λάθη εκατέρωθεν, χωρίς να σημαίνει ότι δημιούργησαν πρόβλημα τόσο στην εξέλιξη αλλά και όσο στην τελική έκβαση του αγώνα.

Και βέβαια αποφεύχθηκε το σοβαρό λάθος.

Αντέδρασαν σωστά και πυροσβεστικά οι διαιτητές στο παρ' ολίγο επεισόδιο που υπήρξε στο πρώτο ημίχρονο και γενικά ήταν αντάξια με την ποιότητα του παιχνιδιού.

Ιδιαίτερη αίσθηση προκάλεσε η συγκέντρωση και η σοβαρότητα από πλευράς του Τάσου Μάνου, ο οποίος βελτιώνεται ραγδαίως.

Τι ειπώθηκε από μέλη της ΚΕΔ για τη διαιτησία του ντέρμπι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ!!! (τι είπαν για το σφύριγμα Καρακατσούνη...) Reviewed by THE REFEREES on 10:33 μ.μ. Rating: 5